↑ Tagasi Kontakt-le

Minust

Olen läbi elu tundud austust ja huvi inimeseks olemise  vastu. Inimese areng ja sellega seonduv tundus juba lapseeas minu jaoks tõeliselt põnev ja soovisin sellega tulevikus oma tööelu siduda.

Erialane tegevus pakkus mulle suurepärase võimaluse inimestega mitmetel tasanditel suhelda. Peale aastatepikkust töötamist finantssektoris omandasin Tallinna Ülikoolis sotsiaalteaduste magistrikraadi ning olin aastaid tegev sotsiaalvaldkonnas. Olen südamest tänulik kõigi nende rikkalike kogemuste ja jagamiste eest, mis on saanud mulle osaks olles kaasteeliseks paljudele peredele, õpetajatele, eakatele, puuetega inimestele, töötutele, kodututele ning lastele ja noortele, kelle lood mind laste turvakodus töötades sügavalt puudutasid. Õppejõuna Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis koordineerisin muuhulgas lapsehoidjate õpinguid, õppides sealjuures hindama õpetamise protsessi arendavat ja inspireerivat lisaväärtust.  Seejärel viis teekond mind  lapsevanemate vestlusringide juhendamise ja laste loovhariduseni. Läbides üha uusi erialaseid täiendkoolitusi tundsin siiski, et see kõik ei ole piisav.

Osaledes Mehhikost pärit kundalini jooga õpetaja Sukhdev Kaur Khalsa juhendatavas “Teadlike lapsevanemate koolis” sain kinnitust, et lisaks klassikalisele arenguteooriale on mitmeid olulisi aspekte, mis inimese terviklikuks arenguks  tähelepanu vajavad. Seejärel läbisin ka kundalini jooga algajate kursuse. Samal ajal oli minu noorim laps leidnud samuti tee joogani ja osales ioogatundides Manavjeet Kauri juures, kelle entusiasm lastejooga edendamisel on väga inspireeriv. Seega otsustasin haarata kinni võimalusest õppida lastejooga õpetajaks. Mul on siiras rõõm omandatud teadmisi  jagada ning õppida kõigilt neilt lastelt, kellega joogatundides kohtun. Kundalini jooga on teadlikkuse jooga ja selle holistiline käsitlus keha, meele ja hinge tasakaalustamisest oli täpselt see, mida olin oma ellu igatsenud.

Hindan kõrgelt pereväärtusi ja usun, et iga lapse parim kasvukeskkond on armastav perekond. Toetav ja üksteise vajadustega arvestav paarisuhe loob tugeva vundamendi turvatunde ja eneseväärikuse arenemiseks.

Olen mõistnud, et iga inimene ongi erakordne, igaühes on peidus kordumatus. Unistan, et kõigi inimeste potentsiaal saaks täielikult avalduda ning suudaksime igas hetkes õnnelikud ja tänulikud olla. Usun, et olles heas kontaktis oma tõelise olemusega, suudame luua enese sees ja  ümber rohkem rõõmu ja rahulolu.
Kundalini jooga õpetajate koolkonna looja Yogi Bhajan on öelnud:

Happyness is Your Birthright, live it“ ja seda uskumust soovin ma jagada.

Olen läbinud rahvusvahelise Kundalini Research Institute (KRI) Kundalini jooga õpetajate koolituse 1 astme. Minu õpetajateks olid Shiv Charan Singh, Ardas Singh, Sat Karam Singh, Sat Darshan Kaur ja Sukhdev Kaur Khalsa.

Minu vaimne nimi Nishan Priya Kaur on justkui majakas, valgustamas sees ja väljas, jagades minu tõelist olemust – käia armu jõul valitud teed kartmatu ja jumaliku printsessina, Taevaliku Armastuse sümbolina. Inspireerides ennastsalgava pühendumusega läbi puhta ja Jumaliku kaastunde

Juhendan laste ja täiskasvanute joogatunde, viin läbi lapsevanemate vestlusringe ja leian end üha enam olevat avatud erinevatele loovatele tegevustele. Viimane kirg ja loomine on toonud mu ellu gongihelid ja võimaluse seda imetabast helivibratsiooni õppida. Kasutan gongi ka joogatundides ja individuaalsetes teraapiates.

Võtan aega kirjutamiseks, olgu need lood avaldamiseks või iseenese väestamiseks, igal juhul  tunnen rõõmu igast sõnast ja reast, mis avalduda soovivad.

Püüan elada kooskõlas looduse rütmidega ja teha keskkonda säästvaid valikuid, leida igapäevaselt aega naermiseks, unistamiseks  ja armastamiseks :-).

 

Armastuse Valgust!

Kalli Nishan Priya